Forest River | Wildwood Heritage Glen
Showing 1 - 12 Of 12
Travel Trailer
New 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 308RL Travel Trailer
Manuf. MSRP Our Price: $70,698.15From only $472.73 / Mo*
| Length | 37'
11" |
| Slideouts | 3 |
| Awnings | 26'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 9688 lbs |
| Gross Weight | 11605 lbs |
| Cargo Capacity | 1917 lbs |
| Stock | #27995 |
| Floorplan | Rear Living Room |
| Sleeps | 5 |
| Air Conditioners | 3 |
| Fresh Water | 57 gal |
| Gray Water | 90 gal |
| Black Water | 30 gal |
New 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 21RBHL Travel Trailer
Msrp: $45,610.25 Manuf. MSRP Sales Price: $29,890.00From only $228.38 / Mo*
| Length | 24'
11" |
| Slideouts | 1 |
| Awnings | 16'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 4883 lbs |
| Gross Weight | 7595 lbs |
| Cargo Capacity | 2712 lbs |
| Stock | #28403 |
| Floorplan | Rear Bath |
| Sleeps | 2 |
| Air Conditioners | 1 |
| Fresh Water | 45 gal |
| Gray Water | 60 gal |
| Black Water | 30 gal |
New 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 261FKRB Travel Trailer
Msrp: $67,682.15 Manuf. MSRP Sales Price: $41,362.00From only $316.03 / Mo*
| Length | 31'
8" |
| Slideouts | 2 |
| Awnings | 22'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 7563 lbs |
| Gross Weight | 9820 lbs |
| Cargo Capacity | 2257 lbs |
| Stock | #28552 |
| Floorplan | Front Kitchen |
| Sleeps | 2 |
| Air Conditioners | 2 |
| Fresh Water | 49 gal |
| Gray Water | 60 gal |
| Black Water | 30 gal |
Used 2025 Forest River Wildwood Heritage Glen 25RBHL Travel Trailer
From only $316.03 / Mo*
| Slideouts | 1 |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 6640 lbs |
| Stock | #26808 |
| Floorplan | Rear Bath |
| Air Conditioners | 2 |
Incoming 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 308RL Travel Trailer
From only $316.03 / Mo*
| Fuel Type | Na |
| Stock | #11111 |
Incoming 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 261FKRB Travel Trailer
Sales Price: $41,362.00From only $316.03 / Mo*
| Length | 31'
8" |
| Slideouts | 2 |
| Awnings | 22'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 7563 lbs |
| Gross Weight | 9820 lbs |
| Cargo Capacity | 2257 lbs |
| Stock | #11111 |
| Floorplan | Front Kitchen |
| Sleeps | 2 |
| Air Conditioners | 2 |
| Fresh Water | 45 gal |
| Gray Water | 60 gal |
| Black Water | 30 gal |
Fifth Wheel
New 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 286RL Fifth Wheel
Msrp: $97,281.00 Manuf. MSRP Sales Price: $53,685.00From only $410.19 / Mo*
| Length | 33'
11" |
| Slideouts | 3 |
| Awnings | 13'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 9380 lbs |
| Gross Weight | 12071 lbs |
| Cargo Capacity | 2691 lbs |
| Stock | #11395 |
| Floorplan | Rear Living Room |
| Sleeps | 4 |
| Air Conditioners | 2 |
| Fresh Water | 57 gal |
| Gray Water | 60 gal |
| Black Water | 32 gal |
New 2025 Forest River Wildwood Heritage Glen 38 Veranda Fifth Wheel
Msrp: $117,939.15 Manuf. MSRP Sales Price: $60,872.00From only $465.10 / Mo*
| Length | 43'
3" |
| Slideouts | 4 |
| Awnings | 17'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 13309 lbs |
| Gross Weight | 16505 lbs |
| Cargo Capacity | 3196 lbs |
| Stock | #10260 |
| Floorplan | Rear Living Room |
| Sleeps | 4 |
| Air Conditioners | 2 |
| Fresh Water | 57 gal |
| Gray Water | 94 gal |
| Black Water | 30 gal |
New 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 321DRL Fifth Wheel
Msrp: $107,743.70 Manuf. MSRP Sales Price: $62,193.00From only $475.19 / Mo*
| Length | 36'
8" |
| Slideouts | 3 |
| Awnings | 24'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 111119 lbs |
| Gross Weight | 14035 lbs |
| Cargo Capacity | 2916 lbs |
| Stock | #11416 |
| Floorplan | Rear Living Room |
| Sleeps | 4 |
| Air Conditioners | 3 |
| Fresh Water | 57 gal |
| Gray Water | 60 gal |
| Black Water | 30 gal |
New 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 380WDR Fifth Wheel
Msrp: $121,677.25 Manuf. MSRP Sales Price: $69,972.00From only $467.87 / Mo*
| Length | 42'
10" |
| Slideouts | 3 |
| Awnings | 31'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 13009 lbs |
| Gross Weight | 16350 lbs |
| Cargo Capacity | 3341 lbs |
| Stock | #11517 |
| Floorplan | Rear Living Room |
| Sleeps | 4 |
| Air Conditioners | 3 |
| Fresh Water | 57 gal |
| Gray Water | 112 gal |
| Black Water | 60 gal |
New 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 376FAM Fifth Wheel
Msrp: $113,832.75 Manuf. MSRP Sales Price: $71,576.00From only $478.60 / Mo*
| Length | 42'
7" |
| Slideouts | 4 |
| Awnings | 30'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 13489 lbs |
| Gross Weight | 15500 lbs |
| Cargo Capacity | 2011 lbs |
| Stock | #11410 |
| Floorplan | Rear Bath |
| Sleeps | 6 |
| Air Conditioners | 3 |
| Fresh Water | 57 gal |
| Gray Water | 92 gal |
| Black Water | 60 gal |
Incoming 2026 Forest River Wildwood Heritage Glen 380WDR Fifth Wheel
Sales Price: $73,905.00From only $494.17 / Mo*
| Fuel Type | Na |
| Stock | #11111 |
| Floorplan | Rear Living Room |
| Air Conditioners | 3 |
$5,000- $9,999 - 84 months - 7.99% APR (WAC)
$10,000 - $25,000 - 180 months - 7.74% APR (WAC)
$25,001 - $50,000 - 240 months - 7.25% APR (WAC)
$50,001 - $100,000 - 240 MONTHS - 6.99% APR (WAC)
$100,001 - $150,000 -240 MONTHS - 6.99% APR (WAC)
Estimated payments are 20% off the sale price Down Plus tax, title, Lic. (W.A.C)
All prices rates & terms subject to change without notice.













