Forest River | Surveyor
Showing 1 - 1 Of 1
Travel Trailer
New 2026 Forest River Surveyor 305RLBS Travel Trailer
Msrp: $80,091.25 Manuf. MSRP Sales Price: $53,658.00From only $409.98 / Mo*
| Length | 38'
10" |
| Slideouts | 3 |
| Awnings | 27'
0" |
| Fuel Type | Na |
| Dry Weight | 8908 lbs |
| Gross Weight | 10408 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Stock | #53139 |
| Floorplan | Rear Living Room |
| Sleeps | 4 |
| Air Conditioners | 3 |
| Fresh Water | 40 gal |
| Gray Water | 60 gal |
| Black Water | 30 gal |
$5,000- $9,999 - 84 months - 7.99% APR (WAC)
$10,000 - $25,000 - 180 months - 7.74% APR (WAC)
$25,001 - $50,000 - 240 months - 7.25% APR (WAC)
$50,001 - $100,000 - 240 MONTHS - 6.99% APR (WAC)
$100,001 - $150,000 -240 MONTHS - 6.99% APR (WAC)
Estimated payments are 20% off the sale price Down Plus tax, title, Lic. (W.A.C)
All prices rates & terms subject to change without notice.

